/ by /   A nap híre, Hazai galopp hírek / 0 comments

Nagyszerű versenyek, izgalmas befutók

E két szó jellemezte a 2020-as galopp szezon ötödik versenynapját a Kincsem Parkban. A nap első futamában Can’t Beat It veszítette el nyeretlenségét Makoviczki Ákossal a nyergében. Az 1200 méteres Kőbányai Díj – Csekonics József Emlékversenyben favorit győzelem született, Crushing Power (Tomas Lukásek) galoppozott át elsőként a célvonalon, mögötte Stanislav Georgiev idomítottjai végeztek, másodikként Vain Hope (Zdenko Smida), harmadikként Morita Menantie (Stanislav Georgiev). A nap harmadik futamában, a 2000 méteres My Luck Hendikepben Almarózsa ért fel a dobogó legfelső fokára, nyergében a közelmúltban Amerikából hazatért Drexler Virginiával. A 2200 méteres Bábolnai Díj Sagana győzelmét hozta, szinte saját versenyt futva start-cél győzelmet aratott Mocsinka Viviennel a nyergében. A második helyet kisebb meglepetésre Tizedes (Zdenko Smida) szerezte meg, mögötte Rouge Runner (Tomas Lukásek) végzett. A nap ötödik futamában, a Pettkó Szandtner Tibor Emlékverseny Hendikepben Just Mine és Gönczi Rebeka párosa bizonyult legyőzhetetlennek. A Derby évjárat kanca reménységeinek versenyében, az 1600 méteres Hazafi Díjban a befutóra érve a három favorit Antilopa (Jozef Parigál), Centa (Tomas Lukásek) és Love Forever (Suták Csenge) küzdelme bontakozott ki, az utolsó 200 méter kezdetén Antilopa vette át a vezetést, mögötte a nagyot hajrázó Simply The Best (ifj. Kozma István) és a nagyszerű versenyt futó Impression (Mészáros Zsolt) végzett. A 17:05-kor kezdődő 2200 méteres Papp Sándor Emlékverseny Hendikepben a szürke Calabrese (Stanislav Georgiev) nem talált legyőzőre. A nap várva várt futamában az 1600 méteres Batthyány-Hunyady Díjban a startot követően Wasmy (Suták Csenge) diktálta a tempót, a kanyarba érve Dante’s Peak (Tomas Lukásek) ért fel a vezető ló mellé. Az egyenesre érve nyitottá vált a verseny, az utolsó 250 méteren Charlie Firpo (Mocsinka Vivien) és a 97. Magyar Derby nyerő Golden Sea (Stanislav Georgiev) fej-fejt galoppozott az első helyen. A célhoz közeledve a klasszis kanca győzelme látszott kibontakozni, de a hároméves Charlie Firpo visszatámadt és maga mögött hagyta a mezőnyt. Harmadik helyen a szlovák tréningből érkező Ryony (Jaroslav Línek) végzett. A nap kilencedik futamában az 1200 méteres Németh Ferenc Emlékkupa Hendikep első részében Denis The Diva (Farkas Dorottya am.) galoppozott át elsőként a célvonalon. A Derby évjárat mén reménységei az 1600 méteres Nemzeti Díjban mérték össze tudásukat. Erős mezőny gyűlt össze, a fogadóknak nem volt egyszerű dolguk. A startot követően a favorit Silver Pepper (Paizs Gábor) vette magához a vezetést, mellette a falon Faust (Jaroslav Línek) galoppozott. Az egyenesre elsőként Silver Pepper és a nagyot futó Marlon (Mészáros Zsolt) érkezett. Mögöttünk Hajdi Lajos idomítottja, Bánk (Zdenko Smida) szinte csak sétált. Az utolsó 200 méter kezdetén a szürke Silver Pepper győzelme szinte biztosnak tűnt, ekkor Zdenko Smida elindította Bánkot, aki magabiztosan nyerte a futamot. A második helyet Silver Pepper szerezte meg, a harmadik helyre Stone Sober szalad fel Kriskó Noberttel.