/ by /   Friss hírek, Hazai ügető hírek / 0 comments

Zitti Tutti a Detroit Díj győztese

A 2020-as lóverseny szezon zárt kapukkal folytatódott, online drukkolhattunk az ügetőknek nyolc futamon keresztül!

A nap első versenyében a kétéves Credit Card (Vezér Emese) mondott búcsút nyeretlenségének. Az amatőrök közül Gyolai Zoltán és Tanczer Tamás ünnepelhetett Protecta Fermnek és Utódlónak köszönhetően. A nap harmadik futamában Bosphorus N (Antun Horvatski) ügetett át elsőként a célvonalon.
A napi főversenyben, a Detroit Díjban hat ügető állt starthoz. Az indítást követően Pan Globe Jaycee (Goran Zolnaji) vette magához a vezető pozíciót, ezt tartotta is az utolsó 400 méterig, ekkor Zitti Tutti (Veljko Mazsity) támadta. A befutó elején élre is állt az ötéves és elsőként ért célba, mögötte a favorit Alfa Boy (Lakatos Csaba) szerezte meg a második helyet, Pan Globe Jaycee a harmadikat.
A nap hatodik futamában a hétéves Ultimate Force (Tibor Varga) lepte meg a favoritokat. Fél órával később Vinifera M és Márton Lajos könnyű, öt hosszas győzelmet aratott. Zárásként Beautiful Yankee BD és Simon Gréta ért fel a dobogó legfelső fokára az Amatőrverseny Díjban.