/ by /   E-Turf Magazin, Friss hírek, Hazai ügető hírek / 0 comments

San Siro új rekorddal nyert

Tökéletes körülmények és szép tavaszi idő várta a zártkapus ügetőnapot. A napi főversenyt a legnagyobb esélyes, San Siro nyerte végig vezetve Atun Horvatskival 16,1-es új egyéni rekorddal. Kellett is a remek forma az ötévesnek, mert a szintén javuló Adamo Fling, Anybody és Valentino is alaposan megszorongatta a favoritot. Borbély János idomítottja idei mindkét versenyét megnyerte, így már 600.000 forintot ügetett össze.
Az első futamban a pályafutását most kezdő Bolygófény ismét győzött, így ő is kettőből kettőnél jár, ugyanúgy, mint a napi főverseny nyerője. Mangoraja hétről hétre egyre jobb ezt a második futamban is bizonyította győzelmével és a 19,5-ös hosszútávú formájával. A harmadik versenyben a szerb tréningből futó Bene most már hazaért remek küzdelem után. A Háremhölgy Hendikepben sokáig úgy nézett ki, hogy Utódló lesz a győztes, de Usain és Nagy Ferenc II. nem így gondolta és pont a célban takarták le riválisukat. A segédhajtók versenyében a 2019-es champion Fejszés Kitti lova volt a leggyorsabb, így Zséda magabiztosan nyert. A nap második hosszútávú futamában a 12 éves Pálinka megint jól hajrázott és nyert ismét, idén már másodszor. A nap záró futama is sok izgalmat tartogatott, a szürke Zizitop végül orrhosszal verte Verbena SB-t.
Folytatás jövő héten, április 17-én szombaton, amikor a legjobbak a Pulay Kornél Emlékversenyben állnak starthoz.