/ by /   E-Turf Magazin, Hazai agár hírek / 0 comments

Kincsem Park Magyar Derby Elődöntő

Múlt héten pénteken, azaz május 25-én folytatódott a 2021-es Magyar Derby az elődöntő futamokkal.
A versenynapot 3db 280m-es verseny indította, melyeket Derby Day Sprint néven szintén továbbjutásos versenysorozatra hirdetett meg a szervező. A szünetet követő 480m-es Derby Elődöntő futamokban 18 agár küzdött meg egymással 3 futamban a döntőbe jutásért.

6. Godzilla

A start pillanatát Godzilla és Boxer fogta meg a legjobban, de pár méteren belül Pavlov az élre tört és egy óriási küzdelem után végül célfotóval, 4 századdal megelőzve Godzillát megnyerte a nap első futamát, így az eredmény Pavlov – Godzilla -Boxer lett. A nyertes befutási ideje 17.09
Gratulálunk tulajdonosának és trénerének Magyar Tamásnak.

6. Magic

A második sprint futamban Magic bombaként robban ki a boxból és már az első lépésekkel maga mögött hagyva a mezőny többi tagját óriási fölénnyel megnyerte a futamot. Az eredmény Magic – Tamo Johnny – White Lady. A győztes befutási ideje 16.75
Gratulálunk tulajdonosának és trénerének Bernáth Krisztinának.

6. Honey

A nap harmadik sprint futama rendkívül látványosan indult, mert az első egyenesben az egész mezőny gyönyörűen együtt futott, egészen az 1-es kanyarig, ahol Jet Mac kivált a többiek közül és átvette a vezetést, melyet egészen a célig tartani is tudott, megnyerve ezzel a versenyt. Az eredmény Jet Mac – Olimpia – Honey. Nyertes idő: 17.21
Gratulálunk tulajdonosának Mocher Tamásnak és trénerének Ganyecz Mihálynak.

6. Hero

A startot Lemon Bale fogta meg a legjobban, majd Focus is fölzárkózott mellé az első egyenesben, azonban a kanyarból már Excellent jött ki elsőnek és előnyét egészen a célig tartani is tudta, megnyerve ezzel a negyeddöntő után az elődöntős futamát is. A befutási sorrend így: Excellent – Arya – Ninja lett. A győztes befutási ideje 29.72
Gratulálunk tulajdonosának Berki Evelinnek és trénerének, Berki Lászlónak.

Az 5. futamot (Magyar Derby Elődöntő II. futam) a vezetőség érvénytelenítette. A futamot a döntőbe való továbbjutásért vasárnap este futják újra az agarak.