/ by /   A nap híre, Hazai galopp hírek / 0 comments

Newmarketi új lovak

Négy remek származású és küllemű telivér került magyar tulajdonba az október 25-28 között megrendezett Autumn Horses In Training Sale, newmarketi Tattersalls árverésen. A jövő évi 100. Magyar Derbyre és 30 millió Forint kiemelt díjazásra gondolva már kétévesek kerültek megvásárlásra.

Lot 1436.
Deák György számára 4000 gns-ért ütötték le az 1436-os Lot számú mén, Patient Man (GB) ára. Apja, Belardo (IRE) korai kétéves kiválóság volt, Listed és Group 1 besorolású versenyt is nyert. Háromévesen számos helyezést szerzett, négyévesen Goup 1 győzelemmel és ezüstéremmel vonult vissza. Utódai közt több Group és Listed nyerő is van. Anyja, No Nightmare (USA) pályafutása során nem volt túl eredményes, ivadékai közt akadnak hasznos lovak.

Lot 1452.
6500 gns volt Snow Hawk (GB) leütési ára, öt alkalommal állt starthoz, 634 fontot keresett kemptoni negyedik helyezésével 1600 méteren. Apja Norse Dancer (IRE) számos Group helyezést szerzett, legmagasabb RPR száma 125 volt. Több Listed síkversenyt nyerő utódja van, de számos az ugró szakágban jeleskedő telivért is adott a sportnak. Jó példa Yota (FR) anyaságú fia, Yanworth (GB), aki 13 győzelmet aratott, legnagyobb sikere a 32Red.com Christmas Hurdle (Grade 1) 97 000 font (csaknem 41 millió Forint) összdíjazású akadályverseny megnyerése. Snow Hawk anyja, Snow Squaw (GB) egy versenyt nyert, hétszer volt helyezett.

Lot 543.
Erősített dr. Ecsedi Ferenc is, ő is kétéves telivéreket vásárolt. 2000 gns értékben kelt el Fearless Futures (GB) (Lot 543.). A sárga mén eddig kétszer állt starthoz, apja Churchill (IRE) kiemelkedő kétéves volt Európában, négy Group1-et nyert karrierje során. Anyja Maureen (IRE) 3 versenyt nyert, Group versenyekben is eredményes volt.

Lot 1301.
7000 gns fejében került tulajdonukba Alkhansa (GB). A pej kanca eddig három alkalommal lépett pályára, anyja Around the Cape (IRE) nem versenyzett. Anyai nagyapja a csúcskategóriás Cape Cross (IRE), aki többek közt a Derby és Arc győztes Sea The Stars és Golden Horn apja. Apja Zarak (FR) Group 1 nyerő kiválóság volt, többségében mérföldes és hosszabb távon. Első utódai 2019-ben születtek, több Group helyezett és Listed nyerő is van köztük.