/ by /   Friss hírek, Hazai galopp hírek / 0 comments

Német fedezőmén ranglista

Az ősz végével minden fontos kérdés eldőlt a galoppsportban Németországban is. A fedezőmének rangsorát idén is, az égi méneseket szolgáló Adlerflug vezeti kiváló hosszútávú ivadékainak köszönhetően.

Harzburg. Copyright by Marc Ruehl – Veroeffentlichung nur gegen Honorar (zzgl.MwSt), Namensnennung und Beleg, Bank Routing Number: BIC GENODED1PAF, Bank Account Number: IBAN DE04 3706 2600 1201 6180 17, Steuer-Nr.: 203/5266/0306, Ust_Id_Nr.: De 100281417, Zur Gaulshuette 29, 50181 Bedburg, Phone: +49-(0)2272-83351, www.marcruehl.com, info@marcruehl.com, No Model Release, Abtretung von Persoenlichkeitsrechten der abgebildeten Person/Personen liegen nicht vor. Speichern in Bilddatenbanken oder Vervielfältigung ist ohne schriftliche Genehmigung nicht gestattet.

A két világklasszis mén, Camelot és Dubawi német földön is letette névjegyét, a néhány futó ivadékuk elsősorban a legrangosabb versenyekre érkeztek jó eséllyel. Az idén 22 éves Soldier Hollow adta a legtöbb lovat versenypályákra, ezt tükrözi az előkelő helyezése.

Sea The Moon kinőte a német tenyésztést, ezt igazolja a felállítási helye is, a visszakerült ivadékai stabilan, jól futottak. Shamalgan, Guiliani és Lord of England jól hozták magukat, csikóik stabil teljesítménye révén ott van a helyük az első tízben. A francia Shamalgan kellemes meglepetést okozva az előkelő hetedik helyen áll a csupán öt futó ivadékkal.

Jól jött a számára Toskana Belle nyár végi Kancadíj győzelme.Ha azt is hozzá vesszük, hogy a francia mén csupán 4.000 euróért fedezett az idén, akkor megállapíthatjuk, hogy remek választásnak bizonyult, aki benne gondolkozott a párosítási terv készítésekor. Átlagon felüli mén volt a versenypályán is, amit 35 startja és hatéves korában nyert Gr1-es versenye is bizonyít.
Nem került az idén az első tízbe a nálunk is jól ismert és kedvelt Tai Chi (13. hely), Protectionist (15.) és Maxios (20.)

Német fedezőmén ranglista 2022.
futó ivadékok száma startok száma győztes ivadék győzelmek száma győzelmi hatékonyság dobogós helyezések pénznyeremény