/ by /   E-Turf Magazin, Hazai agár hírek / 0 comments

Számok, adatok 2023-ból

2023-ban az agárpálya fennállásnak negyedik évében 8 hónap alatt, 15 versenynapon összesen 144 futamban álltak starthoz az agarak. Eredetileg 18 versenynap volt betervezve, azonban az őszi időjárási viszonytagságoknak köszönhetően a biztonságos lebonyolítás érdekében három napot el kellett törölni.
A pályán ebben az évben 64 szerződött futtató 144 regisztrált agara versenyzett, és közel 20 fiatal kezdte meg a felkészülését az idei szezonra. Néhány számadat az érdekesség kedvéért:

Az első három legtöbb pénzt nyert agár:

1. Outdoor Jill – tulajdonosa Tarnai Linda és Szabó Mihály, tréner Tarnai Linda) – 301.000Ft
  2. Mahoonagh Stacey (tulajdonosa Petz Viktória és Narcisa Izvoran, tréner Petz László) – 296.000ft
  3. Judith Petz Hunter Alexander (tulajdonosa Koltai Zsófi és Baranyai Márk, tréner Baranyai Márk) – 239.000Ft

Az első három legtöbb pénzt nyert tulajdonos / tréner:

1. Szajka Kálmán – 1.630.000Ft
  2. Petz László – 1.086.000Ft
  3. Papa Adrian – 721.000Ft

Az első három legtöbbet nevezett kennel, illetve tulajdonos:

1. Homokvihar Racing Greyhound Kennel – Szajka Kálmán: 11 agárral összesen 119 starthoz állás
  2. Petz’s Silver Stars Greyhound Kennel – Petz László – 12 agárral összesen 79 start

1. hely 14 starttal:

– Homokvihar Hurrikán (tul. /tréner Szajka Kálmán)

– Homokvihar Aventador (tul. /tréner Szajka Kálmán)

– Homokvihar Iroquois (tul. /tréner Szajka Kálmán)

– Diabolical World (tul. Tóth Zsolt, tréner Vadi Barbara)

– Diabolical Shadow (tul. /tréner Szoboszlay Csilla)

1. hely 13 starttal:

– Homokvihar Gallardo (tul. /tréner Szajka Kálmán)

– Bountylaw Banana (tul. /tréner Dobos Márton)

– Homokvihar Sparrow (tul. /tréner Labancz Zsuzsanna)

– Gepárd King Devon (tul. /tréner Szegedi István)

1. hely 12 starttal:

– Homokvihar Veyron (tul. /tréner Szajka Kálmán)

– Nonstop Hunter Hancock (tul. /tréner Tóth Zsolt)

– Fire Height Demi (tul. /tréner Papa Adrian)

– Skyler Star Siwa (tul. Petz Viktória és Narcisa Izvoran, tréner Petz László)

– Speed- Warrior Lucky Stray ((tul. /tréner Lekrinszki Albert)

Nyílt osztályban legtöbb versenyt nyert agár 480 méteren 5 győzelemmel:

– Mahoonagh Stacey (legjobb ideje: 28.34)

Nyílt osztályban legtöbb versenyt nyert agár 280 méteren 3 győzelemmel:

– Best Grey Bale (legjobb ideje: 16.63)

– Runtastic Commander (legjobb ideje: 16.58)

– Stemgrove Willy Wonka (legjobb ideje 16.72)

Pályacsúcs tartók 2023-ban:

480 méteren: Hes So Lucky – 28.30 (2022.09.09.)

280 méteren: Another Bonnie – 16.28 (2022.11.12.)

Kiemelt versenyek győztesei:

1. Tavaszi Kölyök Derby – Outdor Jill (győztes ideje: 29.22 A0) tulajdonosa Tarnai Linda és Szabó Mihály, trénere Tarnai Linda
  2. Kincsem Park Magyar Derby – Outdoor Jill (győztes ideje: 28.68 AA0)
  3. Kincsem Park Sprint Derby – Runtastic Commander (győztes ideje: 16.58 S0) tulajdonosa és trénere Duli Zsolt
  4. Szuka Díj – Mahoonagh Stacey (győztes ideje: 28.61 AA0) tulajdonosa Petz Viktória és Narcisa Izvoran, trénere Petz László
  5. Őszi Kölyök Derby – Friday Night (győztes ideje: 29.07 AA0) tulajdonosa és trénere Labancz Zsuzsanna

A szezon kiemelt díjazottjai:

1. Champion Tréner – a legtöbb pénzt nyert tréner december 20-ig bezárólag: Szajka Kálmán
  2. Champion Agár – a legtöbb pénzt nyert agár december 20-ig bezárólag – Outdoor Jill
  3. Az Év Sprinter Agara – A legtöbb nyílt osztályos (S0) futamot nyert agár 280m-en december 20-ig bezárólag, beleértve a Derby futamokat – Best Grey Bale
  4. Az Év Agara – A legtöbb nyílt osztályos (AA0-A0) futamot nyert agár 480m-en december 20-ig bezárólag – Mahoonagh Stacey
  5. Az Év Trénere – a legtöbb nyílt osztályos futamot (AA0-A0/S0) nyert tréner távtól függetlenül, december 20-ig bezárólag – Papa Adrian