/ by /   A nap híre, E-Turf Magazin, Hazai ügető hírek / 0 comments

Női Amatőrhajtó Európa Bajnokság Hollandiában

Május 1-4 között Hollandia ad otthon a FEGAT által szervezett Női Amatőrhajtó Európa Bajnokságnak, ahol hazánkat a tavalyi champion és kupa győztes, Takács Eszter Cseperke fogja képviselni.

Pénteken két alkalommal fog sulkyba szállni Cseperke Alkmaar pályáján. Elsőként a nap harmadik futamában, 18:05-kor fogja hajtani a Mea Fantasy nevű hatéves kancát a „Turner Strategie=Executie Prijs” elnevezésű, 2060 méteres autóstartos versenyben. Kedvező, 1-es számú starthelye és megbízhatósága révén eredményes szereplése várható. Nem sokkal később, 19:19-kor láthatjuk újra a magyar dresszt versenyezni, ahol a 3-as starthelyről indulva az ötéves herélt, Newton Renka társaként lép majd pályára egy szintén 2060 méteres, autóstartos futamban.

A versenynap hivatalos programja ITT érhető el, míg az élő közvetítés linkje IDE kattintva nézhető.

Ezt követően május 3-án, szombaton drukkolhatunk újból Csepinek, de ezen a napon már Wolvega prominens pályája lesz a Női Amatőrhajtó Európa Bajnoksága helyszíne. 18:58-kor, a nap második versenyében a „Prix Topkip-ben” ismét kedvezően alakult a magyar trikolornak a sorsolás, hiszen a 2-es startszám lesz Cseperke és Lune de Memartin párosáé. Év elején már szerepelt eredményesen 2600 méteren a négyéves kanca, így jó eséllyel itt is elcsíphet egy jobb helyezést. Összesen negyedik és egyben utolsó alkalommal fog hajtani az Európa Bajnokság keretein belül a 19:30-as start idejű Prix HRV Drachten futamban. A 10-es starthelyről indul Jor di Grou társaként a 2100 méteres versenyben.

A szombati program ITT, az élő stream pedig ITT érhető el.

SHARE THIS