Franciaországban két nagyversenyt is rendeztek vasárnap Longchampban, melyek közül a 4 évesek és idősebbek részére kiírt Prix d’Ispahan kívánkozik az élre. Ebben indult – és nyert – a gallok nagy kedvence, a wertheimeres színekben futó Sosie Maxime Guyonnal. Az utolsó 300-on – ahogyan azt megszokhattuk tőle – repült a 4 éves, és a mezőny közepéről élre szárnyalva leverte a Soumillonnal nagyot futó Sardinian Warriort, aki Gosdenéktől futott. Az 1850 méteres versenyben tehát hazai siker született, Sosie ráduplázott egy hónappal ezelőtti Prix de Ganay-beli sikerére.
A másik nagyverseny a jobban dotált, ám extra hosszútávra, 3100 méterre kiírt Prix Vicomtesse Vigier volt, amit az Aga Khan birodalom steher klasszisa, Candelari nyert meg Glement Lecoeuvre-rel a nyergében. A Frankel apaságú telivér tehát tulajdonképpen újfent francia sikerrel örvendeztette meg a publikumot.
Mindeközben Amerikában 1800 méteres távon, a Santa Anita Parkban lefutották a 3 éves és idősebb kancáknak kiírt G2-es kategóriájú Santa Margarita Stakes-t. Ebben Seismic Beauty Antoniu Fresuval a nyergében starttól a célig vezetve húzta be az első helyért járó elismerést. Gyakorlatilag Splendora (J. Hernandez) volt rá ímmel-ámmal veszélyesnek mondható, aki bár végig mögötte galoppozott, azonban akkor tudott csak egy kicsit közelíteni a nyerőhöz, amikor azt lovasa 1 furlonggal a vége előtt már nem erőltette.
A nyerő telivér idei 4. startjára a 2. sikerét szerezte meg, életnyereménye pedig 236840 dollárra nőtt. Uncle Mo lányának sikere Bob Baffert tréner sorozatban 3. Santa Margarita elsőségét hozta el, összességében véve pedig az 5.-et.
Azt se feledjük, hogy Antoniu Fresu lovas győzelmével lassan valamiféle olasz legendát épülhet ki, hiszen a Preakness-ben a szintén talján származású Umberto Rispoli örülhetett, mint első itáliai Hármaskorona-nyerő Amerikában.
Apropó, Preakness… Még mindig viták tárgyát képezi a finisben történt incidens. Épp a nyerő és bodicsekelő Journalismot ülő Rispolit, illetve az őt is alaposan meglökő (domonó-elv) Goal Oriented zsokéját, Flavien Pratot „nonokázták meg” a stewardok. Igaz, büntetésben nem részesítették őket, de hivatalosan is kinyilatkoztatták, hogy nem volt sportszerű a lökdösődésük, aminek legnagyobb kárvallottja persze Clever Again volt, aki azáltal, hogy majd kidöntötte a barriert, utolsónak esett vissza. Rispoli reakciója annyi volt a sajtó megkeresésére, hogy „van ilyen a lóversenyen”. Mindenesetre sokan furcsállják a versenyintézőség enyhe, csupán szóbeli ítéletét, míg sokan azt mondják, Clever Again úgyis esett vissza, a valós sorrenden a balhé semmit nem változtatott. Erre mondják, hogy ízlések és pofonok…
-kömi-