A versenynapot a nyeretlenek indították, először a hároméves Diós Mákos (Fézer Ramóna), majd a kétéves Loriot (Monir Madihi) szerezte meg pályafutása első győzelmét. A klasszis Steady As A Rock-ra emlékezve került megrendezésre a nap harmadik futama, ahol célfotó döntött Romarris (Gönczi Rebeka) javára. Az 1600 méteres Gáblik Antal Emlékverseny Hendikepben Eliot (Mocsinka Vivien) átszaladt mindenkin pont a célvonalban, fél óra múlva Aduász (Stanislav Georgiev) tudott duplázni. A Dr. Ecsedi Ferenc Emlékversenyben Power Lady (Ördög Alen) élt a jó beállításával és küzdött hatalmasat a befutóban. A hetedik futamban Altesse Rouge (Mocsinka Vivien) végig vezetve a versenyt ért haza, majd a 2200 méteres Lidohill Hendikepben Alibi győzött Ribárszki Mirával a nyergében.

A sprinterek számára kiírt 1100 méteres Báró Wesselényi Miklós Emlékversenyben a favorit Timimoun és Gönczi Rebeka ért fel a dobogó legfelső fokára, mögötte a helyezésekért zajlott a küzdelem.
Befutási sorrend:
Timimoun – Second Love – Princess Park

Zárásként az „Árvízi Hajós” Hendikep került lefutásra, ahol Bright Moon (Suták Csenge) ugyan már egyszer vert helyzetben volt, de vissza tudott térni és így övé lett a siker.
Folytatás jövő szombaton az ügetőkkel és az agarakkal!
Fotó: BNDK