/ by /   A nap híre, E-Turf Magazin, Friss hírek, Hazai galopp hírek / 0 comments

Bravúros győzelmek külföldön!

Vasárnap három magyar lovasunk is külföldön járt, hogy megmutassa rátermettségét a nagyvilág előtt. Korábbi cikkünkben beszámoltunk róla, hogy Morvai Előd és Kelemen Zénó Csehországban a Velká Chucle-n versenyeznek, előbbi pedig minden várakozást felülmúlva ismételten győztesen ért át a célvonalon, mellyel már második – ráadásul két héten belüli – sikerét is begyűjtötte, méghozzá külföldön! A tehetséges fiatalember a Memoriál Miloslava Nového 20.000 cseh koronás versenyében egy lengyel származású Dalton-nal aratott győzelmet. A katasztrofálisan sikerült start ellenére Morvai Előd nagyon türelmesen megvárta, míg lova lábra kap, szépen lassan hozta egyre jobb pozícióba társát, majd a befutóegyenesben a felszabaduló barrierhez kormányozta Dalton-t és egy rendkívül határozott hajrával végül sikerült nyerniük. Kelemen Zénó ebben a versenyben nem tudott helyezést elérni, ők az utolsó helyen zártak. Morvai Előd két futammal korábban is lovagolt, a Cena Mladych Talentú IV. kategóriás versenyben, ahol viszont nem volt szerencséje és a vert mezőnyben végzett. A fiatal zsoképalánta mindenesetre fényes karrier elé nézhet, reméljük még sok hasonlóan ügyes lovaglást láthatunk tőle.

A verseny videója az alábbi linken elérhető!

A hivatalos eredmény az alábbi linken elérhető!

További örömhírről számolhatunk be tehetséges zsokéjelöltünk Mocsinka Vivien kapcsán, aki vasárnap Belgiumban a waregem-i lóversenypályán képviselte Magyarország színeit a meghívásos H.H. Sheikha Fatima Bint Mubarak Apprentice World Championship-ben. Vivien hét másik zsokéjelölt társaságában lovagolt a 2120 méteres versenyben 10.000 eurós összdíjazás mellett 6 lovas társaságában. Az arab lovaknak kiírt versenyben valamennyi lovat sorsoltak az apprentiszeknek, Vivien pedig szerencsére az egyik favoritot kapta társul, Beune de l’Ardus személyében. A verseny során a magyar lovashölgy igyekezett várásra lovagolni társát, a verseny második felében zárkózott egyre közelebb, majd a befutóban indította be a rakétákat, mellyel épp a célban kapták el az ellenfeleket. A győzelemmel Mocsinka Vivien ráadásul belépőt kap a H.H. Sheikha Fatima Bint Mubarak Apprentice World Championship döntőjére, Abu-Dhabi-ba!