/ by /   Friss hírek, Hazai ügető hírek / 0 comments

Zsenerőz a legjobb négyéves

A Köztársasági Díjban választ kaptunk arra a kérdésre, hogy melyik a legjobb négyéves ügető Magyarországon. A 2400 méteres 2 millió forint díjazású Liga futamban a két szupersztár külön versenyt futott és sportszerű küzdelem után a magyar tenyésztésű Zsenerőz győzött Mitja Slaviccsal Zeal Di Girifalco és Veljko Mazsity előtt. A Derby, a Kanca Díj és a Hungária Díj nyerő szlovén tréningben futó Zsenerőz folyamatosan fejlődik és zsinórban negyedik nagydíját nyerte, mellyel 11,6 millió forintos életnyereménynél jár már. A mostani sikerhez és a Marschall József Emlékverseny harmadik helyezettjének a megveréséhez 17,8-as kilométer átlagot kellett ügetnie. A nyerő ló tulajdonosa Vince Béla, tenyésztője a Kabala Ménes Kft.

A Kétévesek Nagydíjában kettős Fazekas siker született, Bazsiville Fazekas Imrével 20,8-as idővel nyert könnyen Briliáns BD előtt. Az Őszi Kanca Díjban a favorit Adriana Asti és Mazsity legyőzhetetlennek bizonyult.