/ by /   Friss hírek / 0 comments

Grand Prix D’Amérique – esélyelemzés – tét 900 millió forint a Kincsem+ futamban

A világ egyik legnagyobb ügető versenyében jelen állás szerint 21 ló van a nevezésen melyből 18 indulhat, ezért nem minden lóhoz van adva hajtó.  A fordulóstartos  2700 méteres táv összdíjazása 900 000 Euró.

1     Excellent (A. Abrivard) 2019. december 22-én kvalifikálta magát a PRIX TENOR DE BAUNE Groupe  II-es, 2700 méteres versenyének a megnyerésével, ahol igen jó időben 1’11”6-ban győzött megszokott hajtójával. Amennyiben ezt a formáját át tudja menteni ide, akkor bekerülhet az első ötbe.

2     Chica de Joudes (A. Laurent) 2019. november 17-én a GRAND PRIX DE BRETAGNE szintén 2700 méteres Groupe II-es versenyében elért 2. helyével szerzett jogot az indulásra, ahol 1’12”7-et ügetett. A legjobbak között szélsőbb esélyt képvisel.

3      Looking Superb (D. Thomain) Bazire idomítottjainak egyike, ugyanebben a futamban Chica de Joudes  mögött a 3. helyen végzett, ami szintén kvalifikációt jelentett számára. Az ott elért ideje 1’12”8, amit még A. Abrivarddal a sulkyjában ért el, de jelenlegi hajtójával is futott már a Groupe II-es besorolású GRAND PRIX DE BELGIQUE 2850 méteres futamában ahol 1’12”9-es időben 6. lett. Ennél azért tud ő jobbat is, így ha jól sikerült a formaidőzítése, akkor beleférhet az első ötbe.

4     Vivid Wise As (Y. Lebourgeois) 2019. december 29-én a GRAND PRIX DE BOURGOGNE-ban elért 3. helyezéssel kvalifikált 1’10”8-ban B. Gooppal a kocsijában, a táv viszont csak 2100 méter volt. A 2700 méteren is tudhat 1’12-es időt, amit több 2019-es nagy versenyben is igazolt már. Mindezeket figyelembe véve nem tartozik az esélyesek közé.

5    Enino du Pommereux (M. Abrivard) Az utolsó pillanatokban 2020. január 12-én kvalifikált a GRAND PRIX DE BELGIQUE- ben elért 2. helyezésével, ahol 1’12”6-os időt ügetett jelenlegi hajtójával, itt csak további javulással érvényesülhetne.

6    Tony Gio roppant megbízható lova lehet a mezőnynek, amennyiben starthoz áll, de ennyire erős társaságban még nem bizonyított, így szélső esélynek számít.

7    Délia du Pommereux (F. Nivard) 2019. december 8-án kvalifikált a GRAND PRIX DU BOURBONNAIS Groupe II-es besorolású 2850 méteres verseny megnyerésével, ahol 1’13”1-et ügetett jelenlegi hajtójával. Nem sorolható az esélyesek közé, csak hajtója szól mellette.

8    Davidson du Pont (F. Ouvrie) 2019. november 17-én a GRAND PRIX DE BRETAGNE 2700 méteres Groupe II-es besorolású versenyét megnyerve kvalifikált 1’12”7-ben, de ennél jóval többet tudhat, mivel az utolsó versenyében nagyon könnyen zárkózva, a mezőny hátsó részéből jött fel harmadiknak jelenlegi hajtójával 1’12”8-ban, 2850 méterre. Az első háromba várható, a favoritok egyike lehet majd.

9    Bahia Quesnot (J. Guelpa) 2019. december 29-én kvalifikált a GRAND PRIX DE BOURGOGNE 2100 méteres Groupe II-es versenyében elért 2. helyezésével, ahol igen jó időt 1’10”7-et ért el, de csakúgy, mint Vivid Wise As szintén rendelkezik 1’12-es időkkel hosszabb távra. Bár okozott már komoly meglepetéseket, ezúttal nem számítunk az első ötbe kerülésére.

10   Erminig d’Oliverie (A. Lamy) 3-4 évesen az évjárata legjobbjai között volt, mostanra, 6 évesen viszont már nem mutat olyan formát, hogy esélye lenne ebben a mezőnyben akár egy jobb helyezéshez.

11   Dijon (R. Derieux) Nem tudni még, hogy állva marad-e a futamban, de ő inkább a rövidebb távú versenyekben szokott jeleskedni, így nem lesz könnyű dolga.

12   Face Time Bourbon hajtóját még nem ismerjük, de biztosra vehető az indulása, hiszen 2019. december 22-én a CRITÉRIUM CONTINENTAL Groupe I-es besorolású versenyét nyerte 2100 méterre, ami egyből kvalifikációt jelentett számára. A lefutási idő kitűnő 1’10”6. Az ötéves évjárat egyik, ha nem a legjobbja könnyen beférhet az első háromba, annál is inkább, mivel eddigi pályafutása során 21 futásból 18-szor győzött, kétszer volt második, és csak egyszer galoppozott.      A mezőny legfiatalabb lovaként is a fogadók kedvence lehet.

13   Milligan’s School Svédországban futott legutóbb 2140 méterre 1’12”9-ben 6. lett december 26-án. Szélső esély lesz, ha indulni fog.

14  Vitruvio (A. Gocciadoro) Utoljára Excellent mögött a 4. helyen végzett 1’12”2-ben a PRIX TENOR DE BAUNE 2700 méteres Groupe II-es futamában. Bravúr lenne a helyezése egy ilyen bombaerős mezőnyben.

15  Uza Josselyn életnyereménye alapján indulhat ebben a rangos futamban. Bár nem ez a jobb távja, de folyamatosan a legjobbak között fut, és általában döntős, így némi szerencsével egy kisebb helyezést elérhet.

16  Valko Jenilat  tudása kissé megkopott már az elmúlt időszakban, ha starthoz áll, szélső esélyt képvisel majd.

17  Ringostarr Treb tavaly hetedik volt ebben a versenyben. Svédországban”melegített” erre a futamra, ahol 2640 méterre 1’12”5-ben 3. lett 2019. október 26-án, majd 2019. december 29-én a GRAND PRIX DE BOURGOGNE- ban tőle szokatlan módon galoppozott. Az első ötbe bekerülhet, amennyiben topot fut.

18  Billie de Montfort két kvalifikációs futamot is teljesített, melyek közül egy is elég lett volna az induláshoz. Először 2019. december 8-án a GRAND PRIX DU BOURBONNAIS-ban ért el egy 3. helyezést Bold Eagle mögött 2850 méterre 1’13”2-ben, majd megnyerte a GRAND PRIX DE BOURGOGNE 2100 méteres Groupe II-es 2100 méteres versenyét 1’10”6-ban. Mondhatjuk, hogy élete formájában van, így a mezőny meglepetés lova lehet.

19  Bélina Josselyn (J.M. Bazire) Kicsit későn kezdte meg a felkészülést, de mostanra mondhatjuk, hogy csúcsformába lendült a tavalyi nyerő, hiszen több felhozó verseny után csak 2020. január 12-én sikerült nyernie a GRAND PRIX DE BELGIQUE 2850 méteres futamában  1’12”6-ban. Idén is a favoritok egyike lesz, megvédheti címét.

20  Propulsion (O. Kihlström) Életnyereménye és eddigi teljesítménye alapján szintén a favoritok egyike lesz, az elmúlt években mindig ott volt a végelszámolásnál, de győznie eddig még nem sikerült, idén is döntőbe várható.

21  Bold Eagle életnyereménye miatt is résztvevője lenne a futamnak, azért egy 1’11-es formával melegített, amit a GRAND PRIX DE BOURGOGNE futamában ért el, igaz csak 5. lett, de felhozó versenynek kitűnő lehetett. A tudása egy kicsit megkopni látszik, de klasszisa révén ő is a favoritok egyike lehet.