/ by /   A nap híre, E-Turf Magazin, Hazai ügető hírek / 0 comments

Disneyland a Baka Hendikep – Mikulásgyár Díjban

Hat agárversenyt követően 15:00 órakor indult a szombati ügetőnap. Az első futamban Callela BD (1) sok jó helyezés után megszerezte pályafutása első sikerét. A Nyeretlen Kétévesek Versenyében a szerb színekben futó Daniyyel (5) kis különbséggel, de megverte a Kétévesek Nagydíjának második helyezettjét Dusánt. A harmadik futamban is favorit siker született, Beatriz Galindo A.T. (2) alaptávról nyert. A szezon leghosszabb távú versenyében, a Baka Hendikep – Mikulásgyár Díjban Juhász Balázs idomár tökéletesen időzítette Disney HR (5) formáját és három hónapos kihagyás után győzelemmel tért vissza. A nyerő 21,9-es kilométerátlagot ügetve nyert Vulcano Boy és Violetta előtt. Az Orosházi Lovas Egyesület Díjában Ugolino Ans (2) szép küzdelem után verte meg favorit társait. A kiváló olasz import, Bolide Laksmy (2) idei mérlege pazar: 9 start, 8 győzelem, 1 helyezés. Most a vártnál sokkal nehezebben győzött idomárhajtójával, mert a befutóban az idei Kanca Díj nyerő Bűbájos szorongatta. A hetedik futamban a verseny legnagyobb esélyese, Bold Lady hibája ellenére is nyert Csordás Emillel, aki így saját idomítottját, Bvlgari SS-t verte 18,3-es idővel.
A napi főversenyben, az 1.200.000 millió forint összdíjazású Orosháza Város Nagydíja – Nagy László Emlékversenyben a talpon lévő legjobb öreg lovak mérték össze erejüket. A korábban a Badener Meile-ben is kipróbált, villámgyors Fidagu U.R. (7) Miodrag Pantic kezében remek versenyt futott és 15,8-as, remek idővel győzött Adriana Asti és Zante Font előtt. A nap zárófutamát jó helyezések után Anikó (6) nem várt nagy fölénnyel nyerte Jelinek Zsolttal.