/ by /   A nap híre, Hazai galopp hírek / 0 comments

Újabb yearlingek Baden Badenből

Alaposan bevásárolt az RRD Training & Racing Kft a Baden-Badeni árverésen. Elsőként 4 000 euróért ütötték le nekik a 135-ös Lot számú Sommerprinz-t (Worthadd x Sommerwiese). A másfél éves mén anyja egyszer állt starthoz, apja Olasz Derbyt nyert, legmagasabb RPR számát a JLT Lockinge Stakesben (Group 1) megszerzett második helyezéséért kapta.

5 500 euróért vették a 140-es kancacsikót, anyja Waldeslust egyszer volt helyezve, apja, Ruler Of The World 2013-ban Epsom Derbyt nyert, a többszörös G1 nyerő Duke Of Marmalade féltestvére és számos hasznos utódot adott már nemzetközi szinten.

Egy másik kanca (Lot 264) 3 500 euróért került hozzájuk, apja a sokszoros G1 győztes George Vancouver, anyja, Easy Sundae egyet nyert kétévesen, majd többször volt helyezve Listed versenyekben.

A negyedik yearling, Bocci 2 000 euró volt, anyja, Bocca Regia kilencszer volt helyezve, apja, Amarillo hasznos sprinter volt, legmagasabb formáját Longchampban, a Prix de la Porte Maillotban futotta.

A csikók mellett megvették a Kincsem Parkból már jól ismert Night For Overdoset is, a tenyészkanca ára 2 000 euró volt.

Az Equus Imperial Kft. két yearlinget vásárolt. A 102-es Lot számú 8 500 euró volt, testvére egy tavalyi árverésen 20 000 euróért kelt el, anyja, International Love egy versenyt nyert, apja pedig az acélos és középtávon bizonyító Mastercraftsman.
A 172-es Lot számú Lakhan-t (Best Solution x La Khaleesi) 5 000 euróért ütötték le nekik, a mén testvérét, Lovebird-t tavaly 24.000 euróért értékesítették.

A Scuderia Molett istállóhoz a 251-es Lot számú yearling kanca került, Astrantia leütési ára 1 000 euró volt, apja, csakúgy, mint Boccinak (Lot 152) Amarillo, anyja Ascentric egykor Tamara Richter idomításában állt és többször láthattuk versenyezni a Kincsem Parkban 2015-ben és 2016-ban.

Zaláné Nyulasi Fruzsina istállójába is három új reménység kerül. A 153-as Lot számú Lord of England apaságú csődör vételára 5 500 euró volt, anyja, Breezy Bassett nem versenyzett. Dolcemaro (Lot 263) 7000 euró volt, anyja Diamond Lady nem állt starthoz, ám több csikója nyert már versenyt, köztük a most vásárolt mén teljes testvére, Diana is. Az apamén Amaron többszörös Group nyerő volt Németországban, de Olaszországban G1-ben is hazaért.  Újabb Tai Chi ivadék kerül hazai tréningbe, a Breezy Sky (Lot 357) ára 4000 euró volt, anyja Breezy Hawk két versenyt nyert pályafutása során és utódai is eredményesek.

Erősített a Kolozsi Ranch is, 15 000 euróért vásárolták a 97-es lot számú sárga kancát, Fabulous-t. Testvére, Forever Rose egy tavalyi átverésen 49 000 euróért ment el, anyja, Forever Beauty egy versenyt nyert és eredményes volt Listed és G3 versenyekben is, míg apja, Areion top sprinter volt Németországban.

Fotók: bbag-sales.de