/ by /   E-Turf Magazin, Hazai agár hírek / 0 comments

A Magyar Derby Elődöntő eredményei

A Magyar Derby háromhetes versenysorozat második estéjén tíz futamban álltak starthoz az agarak, négy kategória és hat Derby elődöntő futamban.

Az első S2-es sprint futam győztese Lana (Skyler Star Nysa) lett, aki idén kezdte meg pályafutását a Kincsem Parkban. Egy nagyon szép, magabiztos győzelmet követően ötödik versenyén végre sikerült a dobogó legfelső fokára állnia.
Befutási ideje: 17.14 (S1). Tulajdonosa és trénere Tóth-Buday Napsugár.

Az S1/S2-es kategória futam győztese egy nagyon szoros küzdelmet követően Huron (Homokvihar Huron), aki idén második alkalommal állt dobogóra tenyésztője, tulajdonosa és egyben trénere, Szajka Kálmán nagy örömére.
Befutási ideje: 17.16 (S1)

Az S1-es kategória futamban Lutri (Dr. Csont Lutri), aki egy hete mindössze csak 0.05 század másodperccel csúszott le a dobogóról, ezúttal elsőként lépte át a célvonalat.
Befutási ideje: 16.99 (S1). Tulajdonosa és trénere, Magyar Tamás.

A Sprint Derby Elődöntőben két futam, azaz tizenkét agár mérkőzött meg egymással a Döntő és Consolation helyekért.

Az első futam továbbjutói, akik 30-án pénteken a Sprint Derby Döntő címért indulnak:

1. hely: Stacey – befutási ideje 16.828 – Tulajdonosa Narcisa Izvoran és Petz László, trénere Petz László.
  2. hely: Rio – befutási ideje 17.031
  3. hely: Gallardo – befutási ideje 17.270

A második elődöntő továbbjutói:

1. hely: Komi – befutási ideje 16.791 – Tulajdonosa és trénere Duli Zsolt.
  2. hely: Füge – befutási ideje 17.150
  3. hely: Blondie – befutási ideje 17.238

480 méteren egy kategória futam indult csak el, hiszen a többség a Derby sorozatba adta le a nevezését. A futam győztese Conamera (B-The Black Conamera), aki idei ötödik versenyén állt első ízben dobogóra. Befutási ideje: 29.798 (A1). Tulajdonosa és trénere Bodog Abel.

A soron következő négy futam résztvevői már mind a Magyar Derby sorozat agarai. Az első két futamban a negyeddöntőből tovább nem jutott tizenkét agár versengett egymással a Magyar Derby Invitation futamba kerülésért.

Első futam továbbjutói:

1. hely: Shine – befutási ideje 29.343 – Tulajdonosa a Baranyai Család, trénere Baranyai Ádám.
  2. hely: Devon – befutási ideje 29.469
  3. hely: Etta – befutási ideje 29.980

Második futam továbbjutói:

1. hely: Ronaldo – befitási ideje 29.759
  2. hely: Bonnie – befutási ideje 29.777
  3. hely: Jean Grey – befutási ideje 30.386

Végül az este fénypontjaként az utolsó két futam a Magyar Derby Döntőbe jutásért ment, melynek eredményeként az alábbi hat agár versenyez egymással 30-án, a 2023-as szezon legrangosabb címéért, a Magyar Derby Döntő győzelméért.

1. hely: Blue Bell – befutási ideje 28.744 – Tulajdonosa és trénere Duli Zsolt.
  2. hely: Jill – befutási ideje 28.760
  3. hely: Mythic – befutási ideje 29.099

1. hely: Alexander – befutási ideje 29.243 – Tulajdonosai Koltai Zsófi és Baranyai Márk, trénere Baranyai Márk.
    2. hely: Reggie – befutási ideje 29.311
    3. hely: Dark Star – befutási ideje 29.329

A Magyar Derby Consolation futam indulói:
Tamo Blake, Lucky, Nico, Pablo, Cherry és Cannonball.

Szívből gratulálunk minden győztes és továbbjutott tulajdonosnak és trénernek, izgatottan várjuk a döntő napját!

Fotók: The Sighthound Photographer