A zárónapon 11 futamot rendeztek, a legtöbb kiélezett eredményt hozott /Fotó: Zsolnai Péter
A Magyar Derby a hazai lovassport ünnepnapja, de nyugodtan kijelenthető, nem csupán a versenyek vonzzák a közönséget, az esemény évtizedeken átívelő társadalmi esemény.
Kalapkölteményekben megjelenő hölgyek, elegáns urak és persze a fogadás megszállottjainak találkahelye a Kincsem Park, ahol ha az ember körülnézett tegnap, az az érzete támadhatott, mintha egy időutazáson venne részt. Igen, egy kicsit megállt itt az idő, a modern kütyük, a nagyvárosi rohanás hétköznapi agymosásából visszacsöppentünk a paripáikat hajszoló zsokék, és az értük drukkoló forgatag színpompás világába.
Jubileumi, századik felvonásához érkezett a legrangosabb hazai galoppverseny, az ország minden szegletéből érkeztek érdeklődök. A múlt előtt tisztelegve szinte kivétel nélkül elegáns ruhában érkeztek. A messziről kiszúrható, tradicionális kalapok nem pusztán a kánikula idején elengedhetetlen, praktikus kellékei a nyárnak, hanem egyfajta önkifejező eszköznek, amelyet mindenki egyénisége, öltözéke stílusa alapján választott ki.
A divat egyébként is kiemelt szerepet kapott: a csinos modellek bemutatói mellett kalap-szépségversenyt is tartottak, ahol muzeális darabok éppúgy feltűntek, mint modern megfelelőik.
Pintér Andrea saját maga készítette a fejdíszét, külön, erre az eseményre. Párja, Hevesi József ugyancsak elegáns öltözékben jelent meg.
– Megadjuk a módját. Rendszeresen kijárunk, fogadni is szoktunk, de csak a játék kedvéért – mondta a férfi.
A jubileumi eseményt övező felhajtás azonban olyanokat is kicsábított a Kincsem Parkba, akik még életükben nem jártak ilyen helyen. Ninettát és három testvérét, Hunorinát, Mirellát és Marcit szüleik hozták el Szegedről, hogy új élményben legyen részük.
– Mindenkinek drukkolunk – jelentették ki mosolyogva, amikor arról kérdeztük őket, a hamarosan kezdődő futamon kiért szorítanak majd. Ez a gondolkodás egyébként általános volt a lelátón: mindegy, ki volt a befutó és mennyire számított favoritnak, az ujjongás és tapsolás ugyanakkora volt. Persze akadtak, akik engedtek a szenvedélyüknek, ők a lelátó mögött bújták a kiadványokat majd tették meg tétjeiket.
A 100. Magyar Derby a hazai lovastársadalom számára is nagy jelentőséggel bír, sok „szakmabéli” nézőként érkezett. Franyó Zsanett, húga, Hanna és Varga Mia együtt lovagolnak már hét éve, a Kincsem Parkba is együtt érkeztek.
– Már évek óta járunk ide, minden derbyn sokan vannak, és a hangulat sem változik – mondta Zsanett. A sport szeretetét családjuktól örökölték.
– Azért szeretem a díjugratást, mert olyan, mintha repülnék – érzékeltette Mia.
A futamok közötti produkcióknak is nagy sikerük volt. Pintér Tibor egy ló hátán, nemzeti viseletben, magyar zászlót lengető fiatal hölgyek társaságában adta elő a Bánk bánból ismert „Hazám, Hazám” dalt.
Napzárásként a Derby Fesztivál háziasszonya, Tóth Gabi énekelte el az eseményre írt Derby dalát.
Tóth Gabi így készül a 100. Magyar Derbyre – fotó
Forrás: blikk.hu