/ by /   E-Turf Magazin, Friss hírek, Hazai ügető hírek / 0 comments

Longines 21

Pályafutása 21. sikerét aratta a szombati főfutamban Longines (Fazekas Andrea am.), méghozzá igen könnyedén. A hétéves kanca remek, 15.4-es időt ügetve verte ellenfeleit, akik közül Sabath Black A.T. és Valentino ért fel a dobogó két alsó fokára. A délután másik különleges futama a 3000 méteres Zavita Meerswal Hendikep volt, melyet meggyőző stílusban abszolvált Disney HR (Juhász Balázs), megszerezve ezzel első idei győzelmét. A napot szinte végig a favoritok uralták, gyakorlatilag minden futamban jöttek az esélyesek. Nyerni tudott Kincsem Boko (Horváth Zoltán), Vulcano Boy (Varga Sándor), a “nap nyerőjeként” aposztrofált Vesna, valamint szintén Fazekas Imre kezében Tifany V. (ezzel az istálló mesterhármast ünnepelhetett) is. Szintén komoly sansz volt Bailando (Kolozsi László), a négyéves Derby-időt repesztve verte a mezőnyt a Nobody Díjban. Szép küzdelmet követően szállította a sikert Zsóka (Lakatos Csaba) a Palkó Hendikepben, pont a célban kapta el a már győztesnek látszó Zsédát. Az egyetlen meglepetést a 2021. évi Kincsem Park Kupa ötödik idei futamában regisztrálhattuk, az 1900 méteres versenyben, elég pechesen versenyezve is Timoko R.L. (Kárai József) volt a legjobb, hiába rohamozott a két favorit a befutóban, nem tudták utolérni a rutinos és topformát futó nyolcévest.

Folytatás jövő héten, kivételesen vasárnap, három nagydíjjal és egyben ügető Liga futamokkal!