/ by /   E-Turf Magazin, Friss hírek, Hazai ügető hírek / 0 comments

Gyors futamok napja

Ezúttal is tökéletes körülmények várták az ügetőket szombaton a Kincsem Parkban, ami a lefutási időkben is megmutatkozott. Az első futamban Livi Kickoff 17,2-es időt „repült” ami neki másfél év után egy újabb győzelmet, míg ifj. Döme Imrének a 100. hajtósikerét jelentette. Az amatőrök között Gyolai Zoltán saját lovával, Protecta Fermmel hozta a papírformát 18,1-es idővel. A nap harmadik futamában a derbyévjárat több üdvöskéi mutatták meg, hogy mit tudnak, ráadásul a versenyt élőben adta a Sport2. A győztes Bosphorus N Angyal Andorral 16,3-as, kitűnő formával nyert Bobby Fischer, a célban galoppozó Bűbájos és Balerina R. előtt. A negydik versenyben sok volt a hiba, így Cosmos LC-nek elég volt  egy laza 20,7 az elsőséghez. A Hunter Star Hendikepben Agnella és Juhász Balázs ment nagyot, ami győzelmet és 17,6-os formát eredményezett, míg az idomárhajtó pályafutása 200. sikerét ünnepelhette.
A napi főversenyben, a nemzetközi Up Star Díjban Valentino a távbírását is igazolta Lakatos Csabával, ellenálhatatlan volt a befutóban amit a 17,1-es lefutási idő is igazolt. Mögötte Zitti Tutti és a szlovén Magic Look lett a két dobogós. A hetedik futamban a nagyreményű hároméves Charlie’s World Fazekas Imrével ismét bizonyította, hogy ott a helye az évjáratának legjobbjai között, nagy javulással már 18,3-as rekordnál jár. Nemzetközi verseny volt a Coral Star Díj is, melyben a szlovén Don Saxo start-cél győzelmet aratott Janko Sagajjal, 16,4-es idővel múlta felül Anybody-t. A zárófutamban a legnagyobb esély King’s Call nyert, de ehhez Csordás Emil energikus finishajtása kellett, a nyolcéves herélt minimális különbséggel és 16,6-os idővel hozta el a győzelmet.