/ by /   E-Turf Magazin, Friss hírek, Hazai ügető hírek / 0 comments

Magyar ügetők Szerbiában

A hétvégi nagyüzem egyik szomszédos állomása a vasárnapi versenynap volt Pozarevacon, ahol két magyar idomításban lévő ügető is starthoz állt. A helyi nagydíjban Gibson Boko (Antun Horvatski) nem jutott szerephez, 18,4-et ügetve az utolsó helyen ért célba. A futamot végig a frontban versenyezve a nálunk is jól ismert Aerobic Bi (Branislav Mukity) nyerte 15,8-ban, megelőzve az igencsak peches versenyt futó és legközelebb vasárnap, a Marschall József Emlékversenyben starthoz álló Amy del Duomo-t. A tavalyi kékszalag nyerőnk, Atomanti M immáron szerb színekből futva ötödikként ért célba, 16,4-et ügetett. Egy szintén 2200 méteres futamban San Siro (Josip-Vujkovic Lamic) indult el és végül a negyedik helyen ért célba, közel harminc méterrel a nyerő Iago d’Amore mögött.

Magyar érdekeltség nélkül, de több ismerőssel a programon zajlott le a XXXI. Szlovén Derby délutánja Stozicén. A legfontosabb futam három lóról szólt, akik az előzetes formák alapján messze kiemelkedtek a mezőnyből. A 2600 méteres futamot végül Prime MS (Mitja Slavic) nyerte 16,9-ben, megelőzve Marion Mark-ot, mindkét lovat láthatjuk majd a hétvégi Hungária Díjban. Szintén érkezik a Kincsem Parkba vasárnap Maugli, a klasszis ügető immáron új tulajdonból és új hajtóval futva 13,2-ben, igen könnyen nyerte a mérföldes nagydíjat.